خرید فیش حج تمتع

قرآن تنها کتاب مسلمان است که راه و روش زندگی کردن در دنیا که در صورت عمل به فرامین سعادت هم در دنیا و آخرت نصیب عمل کنندگان به آن می باشد .قرآن از سورهای متعددی تشکیل شده که هر کدام راه روش زندگی و بندگی را می آموزد.
در باب اهمیت حج همین بس که یکی از سوره های قرآن به این نام اختصاص داده شده است . سوره حج و نام گذاری آخرین ماه قمری که ذی الحجه می باشد و فصل برگزاری حج واجب است تاکیدی است بر این موضوع.
بطوری که خداوند در قرآن بوضوع اعلام می دارد:در بیان مردم ادای حج بانگ برآور تا زائران پیاده سوار بر هر شتر که از هر راه دوری می آیند به سوی تو رو می آورند.
همانطور که می دانیم حج از فرامین محکم الهی است
حج بر هر مسلمانی واجب است و در صورتیکه فرد مسلمان از استطاعت مالی و جسمی برخوردار باشد و حج را بجا نیاورد کافر از دنیا خواد رفت.
مسئله حج و فلسفه حج بدلیل اتحاد بین مسلمان هائز اهمیت است .
لازم به ذکر است در الفاظ عموعی از دو کلمه حج واجب  یا تمتع و حج عمره استفاده می شود. بدین معنی که حج واجب یا حج تمتع همان حجی است که در صورت استطاعت بر هر مسلمانی واجب است و ترک آن کفر است . حج عمره حجی مستحبی بشمار می آید و مانند کلیه اعمال مستحب انجام آن ثواب و ترک آن گناه محسوب نمی شود .
نکته اینکه در حج واجب مخصوصا و در حج عمره معولا از کلیه نقاط جهان بابت به جا آوردن حج در بیت اله الحرام حضور می یابند لازم آن برنامه ریزی و سهمیه بندی مسلمان جهان و مشتقان برای حضور در این واجب الهی است
در کشور عزیزمان ایران این وظیفه و ساماندهی و برنامه ریزی در سازمان حج زیارت انجام می باشد که شامل برنامه ریزی برای حج واجب یا تمتع و حج عمره می شود
بدین ترتیب که همه برای حج واجب و هم برای حج عمره فیشهای بانکی توسط داوطلبان و مشتاقان واریز شده که بنام فیش حج معروف می باشد
نکته اینکه فیشهای حج چه در حج واجب چه در حج عمره بصورت اولویت تاریخ ثبت نام و قرعه کشی اعلام می گردد.
بدین صورت که در حج واجب هر چه زمان ثبت نام دورتر باشد زمان اعزام زودتر می باشد و در حج عمره بصورت قرعه کشی انجام میشود
فیش حج واجب فقط در بانک ملی ثبت نام شده است ولی فیش حج عمره در بانک ملی و هم در بانک ملت ثبت نام می شود
از آغاز ثبت نام فیش حج واجب یا تمتع تا امروز یعنی حج واجب سال ۱۳۹۸ فراخوان فیش حج تا تاریخ۱۳۸۵/۱۲/۱۵به قبل بوده است لازم به ذکر است آخرین ثبت نامی قیش حج واجب پایان اسفند ۱۳۸۶ می باشد و تعداد بسیار محدودی فیش حج واجب در فروردین ۱۳۸۷ ثبت نام شده است
اولویت های اعزام فیش حج واجب بستگی به استقبال و سهمیه کشور عزیزمان دارد . ولی بطور معمول هر ۲ ماه ثبت نام فیش حج  یکسال اعزام محسابه می شود .
بطور مثال دارندگان فیش حج ۸۶/۱ و ۸۶/۲ اعزام سال ۱۳۹۹
۸۶/۳ و ۸۶/۴ در سال ۱۴۰۰
۸۶/۵ و ۸۶/۶ در سال ۱۴۰۱
۸۶/۷و ۸۶/۸ در سال ۱۴۰۲
۸۶/۹ و ۸۶/۱۰ در سال ۱۴۰۳
۸۶/۱۱ و ۸۶/۱۲ در سال ۱۴۰۴
همانطور که می بینیم هنوز با توجه گذشت سالهای زیادی از ثبت نام فیش حج واجب هنوز مدت زمان طولانی برای اعزام متقاضیان باقی مانده است .

فلسفه حج

حج عبادتی است که در آن حکمت های فراوانی وجود دارد، همچون بندگی، یک رنگی، وحدت و…

در قران کریم در باره فلسفه فیش حج می فرمایید :
لِیشْهَدُوا مَنافِعَ لَهُمْ…

تا شاهد منافع گوناگون خویش باشند…

این منافع شامل همه منافع مادی ومعنوی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می شود؛ یکی از حکمت های حج، بررسی مسائل و مشکلات مهم امت اسلامی، تبادل فرهنگی و… است.

مهم ترین و با ارزش ترین حکمت حج اظهار عبودیت و بندگی به پیشگاه خداوند متعال است که این امر در تمام اعمال حج نظیر احرام و طواف و سعی و قربانی و…. مشخص است.

علاوه بر این منافع روحی و روانی و اخلاقی بسیاری به شخص حاجی و به جامعه اسلامی می رسد از جمله:

شخص با احرام و قطع وابستگی خود از تعلقات مادی و دنیوی، از تمام قیود و وابستگی های خسران آور رها گشته و آماده عروج و پرواز در فضاهای معنوی و عرفانی می گردد.

فیش حج تمتع همان حج واجب که در حال حاظر تا تاریخ ۱۰/۸۵ از سوی سازمان حج و زیارت اعلام شده است
خرید فیش حج تمتع شما با بالاترین قیمت
خرید فیش حج تمتع شما در مشهد مقدس ۰۹۱۵۶۹۲۹۲۰۱
خرید فیش حج تمتع در تهران ۰۹۱۲۸۶۱۸۹۱۲
خرید فیش حج تمتع در زاهدان ۰۹۳۵۹۸۵۸۱۷۳
خرید فیش حج تمتع در شیراز۰۹۱۵۴۸۷۹۹۲۷

 

 

آدرس ما : تهران آذربایجان نرسیده به آزادی پلاک ۲۱۲

برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۸۶۱۸۹۱۲

 

خرید فیش حج

فروش فیش حج تمتع

فروش فیش حج تمتع در تهران
فروش فیش حج تمتع در مشهد

 

برای مشاوره رایگان در خدمتیم: ۰۹۱۲۸۶۱۸۹۱۲

 

تهران خیابان آذربایجان نرسیده به آزادی پلاک ۲۱۲

فروش فیش حج

نمایش آدرس دفتر روی نقشه